Honda, Japonya’ya Özel Elektrikli Araçlarının Görsellerini Paylaştı

Japon teknoloji devi Honda, anavatanındaki elektrikli araç satışlarını artırabilmek için ülkedeki en popüler pazarlardan biri olan kei van pazarını hedefine almış durumda. Şehir içi kullanım için tasarlanmış ve oldukça ufak vanlardan oluşan bu pazar, adalardan oluşan ülkenin kalabalık ve dar yolları nedeniyle oldukça gelişmiş durumda. 

Aslında bu araçları 2018 yılından bu yana Japonya yollarında N-Van adıyla görebilmek mümkün ve elektrikli versiyonları da 2022 yılında duyurulmuştu. Yine de bu versiyonlar hakkındaki bilgiler hem çok parçalı hem de çok azdı. Yeni görsellere baktığımızda ise araçlar hakkında daha fazla bilgi elde edebiliyoruz. 

Elektrikli araçların tasarımı değişmedi

Elektrikli vanların tasarımları, içten yanmalı motora sahip versiyonlarla aynı tasarıma sahip. Yine kutu gibi, dar ancak yüksek modeller karşımıza çıkıyor. Ayrıca modellerin köşeli tasarımlarında da bir değişiklik göze çarpmıyor. Honda, e: K4, FUN, e: G ve e: L2 adını verdiği modeller ile aynı tasarımları yeni güç ünitelerine kavuşturuyor. 

Firmanın amacı farklı ihtiyaçlara karşılık verebilecek araçlar geliştirmek olarak göze çarpıyor. Serideki modeller de görünüşte çok farklı olmamalarına rağmen iç tasarımda ayrılıyor. Bu modellerin bazıları dört bazıları iki koltuklu ve bir de tek koltuk model bulunuyor. Serideki araçlar yük taşımak, taksi hizmeti gibi amaçlarla kullanılabiliyor. 

Öte yandan yeni modellerin motor güç seçenekleri açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x